اولين نماز جمعه شهر خالدآباد در محل حسينيه مرکزي شهر خالدآباد و در جوار گلزار شهداي گمنام  به امامت حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا قاسمي برگزار گرديد. طبق هماهنگي و توافق بعمل آمده بين شوراهاي اسلامي شهرهاي بادرود و خالدآباد و ستاد برگزاري نماز جمعه بخش امامزاده مقرر گرديده در جهت تحکيم وحدت بين دو شهر ، در هرفصل يک بار نماز جمعه در شهر خالدآباد گردد.

 امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه این هفته ، اظهار کرد: نماز جمعه در میان مراسم های اجتماعی و هفتگی مسلمانان دارای جایگاه ویژه ای است و نه تنها یک عبادت بلکه مظهر وحدت و همدلی اقشار مختلف مردم و مسئولان محسوب می شود.
حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: اهمیت نماز جمعه آن جا بیشتر خود را نشان می دهد که پیامبر اسلام (ص) این فریضه عبادی و سیاسی را حج مساکین و موجب آمرزش گناهان می دانند.
وی با تاکید بر این که نماز جمعه نماد وحدت و اقتدار مسلمانان در جامعه اسلامی محسوب می شود، تصریح کرد: تقویت روحیه اخوت و برادری، آگاه شدن مردم از مسائل سیاسی روز، تقویت نشست های اجتماعی و بیان و بررسی حل مشکلات شخصی و گروهی و خنثی شدن طرح های دشمنان از جمله شاخصه های اقامه این فریضه سیاسی و عبادی محسوب می شود.
خطیب جمعه گفت: دفتر و ستاد نماز جمعه بادرود تصمیم گرفت برای اتحاد و وحدت بیش از پیش مردم دو شهر بادرود و خالدآباد و همچنین روستاهای بخش امامزاده، نماز جمعه این هفته را در شهر خالدآباد برگزار کند.
وی با بیان این که پیگیری مطالبات مردم بخش همواره مورد نظر شخص امام جمعه و ستاد نماز جمعه بوده است، بیان کرد: تقویت ایستگاه انتظامی شهر خالدآباد از نظر نیرو و امکانات یکی از مطالبات به حق مردم این شهر است که با توجه به منطقه جغرافیایی و وسعت شهر و همچنین جمعیت منطقه باید به آن توجه شده و این خواسته به نوعی برآورده شود.
حجت الاسلام قاسمی بیان کرد: تکمیل ادامه بلوار شهر خالدآباد به روستای ده آباد نه تنها از خواسته های مردم خالدآباد بلکه از درخواست های مردم روستاهای فمی، متین آباد، ده آباد و حتی مردم بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل نیز است و امیدواریم تا حادثه تلخی کام مردم این منطقه را تلخ نکرده است بودجه لازم برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.
کاهش ساعات برداشت آب از چاه های کشاورزی منطقه از مشکلات دیگری بود که امام جمعه محترم به آن اشاره کرد و گفت: کشاورزان خالدآبادی و البته دیگر کشاورزان منطقه نسبت به کاهش ساعات برداشت از چاه کشاورزی بسیار گله مندند، چرا که کشاورزی تنها شغل آن ها است و این تصمیم ضربه بزرگی را به اقتصاد و حتی وضعیت معیشتی آن زده است.
وی بر ضرورت پیگیری مشکلات مردم خالدآباد تاکید و اضافه کرد: مسئولان منطقه باید این مشکل کشاورزان را مورد بررسی دقیق قرار داده تا حق این قشر مظلوم و زحمت کش ضایع نشود و البته امتیازی نیز باید نسبت به این کشاورزان و دیگرانی که در چاه های تقریبا شخصی کار می کنند قائل شد.
امام جمعه ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای گمنام مدفون در حسینیه مرکزی شهر خالدآباد، از عموم مردم و مسئولان خواست تا در مراسم سالگرد تشییع و تدفین این شهدای گرانقدر حضوری پرشور داشته باشند.
وی یاد و نام شهید آیت الله مصطفی خمینی و فقید مجاهد آیت الله مهدوی کنی را گرامی داشت و خاطر نشان کرد: این دو بزرگوار در زمان حیات خود خدمات بسیاری را در حق اسلام و انقلاب کردند که آثار آن تا ابد جاودان خواهد ماند.

90d71ecc2479ac9ca88e555bc2105cc9.JPG

223a970a5be9733eaf2ff04b13ec8840.JPG

04c286cfad5a43233e68e9a36841b048.JPG

ارسال نظرات


کد امنیتی
تازه سازی

تصویر تصادفی

shoar-sale-97-1.jpg

سامانه ارتباطی 137

نظرسنجی

عملکرد شهرداري خالدآباد را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالي - 30%
خوب - 5%
متوسط و نيازمند مديريت بهتر - 7.5%
ضعيف و نيازمند تغيير رويه - 57.5%

جمع آرا: 40
رای گیری برای این نظر سنجی به پایان رسیده است on: 21 دسامبر 2018 - 00:00

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

847300
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
298
503
1590
7141
12099
847300

امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397

تبلیغات