معرفی شهر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. معرفی شهر

شهر خالدآباد ازتوابع شهرستان نطنز واقع در استان اصفهان در بیست و پنج کیلومتری شمال شهرستان نطنز، پنجاه و پنج کیلومتری شرق شهرستان کاشان ، پنجاه و پنج کیلومتری غرب شهرستان اردستان ، در مجاورت شهر بادرود (بطوریکه مرز طبیعی بین این دو شهر دیده نمی‌شود) و در حاشیه کویر و سیاه‌کوه قرار دارد.

خالدآباد در طول جغرافیایی َ۵۶-ْ۵۱  و عرض جغرافیایی َ۴۰-ْ۳۳  واقع شده و فاصله آن تا مرکز استان ۱۷۰ کیلومتر می‌باشد.

خالدآباد بعلت قرار گرفتن در ناحیه کویری از تابستانهای گرم و خشک و زمستانهایی سرد و سخت برخوردار است این شهر در فاصله ۲۵ کیلومتری از رشته کوه کرکس (مرکز شهرستان) قرار گرفته بطوریکه ساکنین آن براحتی می‌توانند در مدت زمان اندکی خود را از آب و هوای گرم و خشک کویری به آب و هوای خنک کوهستانی برسانند. ارتفاع شهر از سطح دریا ۹۹۵ متر و مساحت آن حدود ۱۳۰۰ هکتار می‌باشد.این منطقه بعلت قرارگیری در حاشیه کویر دارای پوسته زمینی کلفت می‌باشد و برعکس مناطق مانند نطنز خطر نسبی زلزله‌ای کمتر بوده و دارای دوره بازگشت بیش از ۲۳۰ سال می‌باشد.

بررسی لایه‌های زمین‌شناختی توسط مهندسان چینی نشان می‌دهد که منطقه به جز در محدوده آران و بیدگل دارای تاقدیس‌های مهم و بزرگی نیست.خالدآباد در قدیم‌الایام در مسیر جاده ابریشم واقع گردیده بود و درحال حاضر نیز در کنار اتوبان تهران – اصفهان و جاده ترانزیت تهران – جنوب و راه‌آهن سراسری واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − دوازده =

فهرست