شهر من
معرفی شهر خالد آباد

شهر خالدآباد ازتوابع شهرستان نطنز واقع در استان اصفهان در بیست و پنج کیلومتری شمال شهرستان نطنز، پنجاه و پنج کیلومتری شرق شهرستان کاشان ، پنجاه و پنج کیلومتری غرب شهرستان اردستان ، در مجاورت شهر بادرود (بطوریکه مرز طبیعی بین این دو شهر دیده نمی‌شود) و در حاشیه کویر و سیاه‌کوه قرار دارد.

خالدآباد در طول جغرافیایی َ۵۶-ْ۵۱  و عرض جغرافیایی َ۴۰-ْ۳۳  واقع شده و فاصله آن تا مرکز استان ۱۷۰ کیلومتر می‌باشد.

خالدآباد بعلت قرار گرفتن در ناحیه کویری از تابستانهای گرم و خشک و زمستانهایی سرد و سخت برخوردار است این شهر در فاصله ۲۵ کیلومتری از رشته کوه کرکس (مرکز شهرستان) قرار گرفته بطوریکه ساکنین آن براحتی می‌توانند در مدت زمان اندکی خود را از آب و هوای گرم و خشک کویری به آب و هوای خنک کوهستانی برسانند. ارتفاع شهر از سطح دریا ۹۹۵ متر و مساحت آن حدود ۱۳۰۰ هکتار می‌باشد.این منطقه بعلت قرارگیری در حاشیه کویر دارای پوسته زمینی کلفت می‌باشد و برعکس مناطق مانند نطنز خطر نسبی زلزله‌ای کمتر بوده و دارای دوره بازگشت بیش از ۲۳۰ سال می‌باشد.

بررسی لایه‌های زمین‌شناختی توسط مهندسان نشان می‌دهد که منطقه به جز در محدوده آران و بیدگل دارای تاقدیس‌های مهم و بزرگی نیست.خالدآباد در قدیم‌الایام در مسیر جاده ابریشم واقع گردیده بود و درحال حاضر نیز در کنار اتوبان تهران – اصفهان و جاده ترانزیت تهران – جنوب و راه‌آهن سراسری واقع شده است.